Başkonsolosun Özgeçmişi

1975 yılında Almanya’da doğan Başkonsolos İnam, lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisansını ise University College Dublin’de (UCD) Avrupa Ekonomik ve Kamu İşleri programında yapmıştır.

2001 yılında Dışişleri Bakanlığı’na katılan İnam, Protokol Diplomatik İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı ile Avrupa Birliği Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığı’ndaki görevlerinin ardından, 2004-2006 yılları arasında Abuja, 2006-2007 yılları arasında Dublin ve 2007-2009 yılları arasında Tallin Büyükelçiliklerinde görev yapmıştır.

2009-2011 yılları arasında Güney Asya Siyasi İşler Genel Müdür Yardımcılığı’nda çalışan İnam, 2011 yılında Vaşington Büyükelçiliği’ne Müsteşar olarak atanmıştır.

Erbil’deki görevine 15 Temmuz 2013 tarihinde başlayan Başkonsolos İnam evli ve iki çocuk babasıdır.

Pazar - Perşembe

09:00 - 13:00

Mesai saatleri: Pazar-Perşembe, 9:00-13:00 Cuma ve Cumartesi günleri (haftasonu tatilinde) Başkonsolosluğumuz kapalıdır.
1.1.2016 1.1.2016 Yılbaşı
6.1.2016 6.1.2016 Irak Silahlı Kuvvetler Günü
6.3.2016 6.3.2016 Resmi Tatil
13.3.2016 13.3.2016 Resmi Tatil
14.3.2016 14.3.2016 Resmi Tatil
20.3.2016 24.3.2016 Resmi Tatil
3.7.2016 9.7.2016 Ramazan Bayramı
12.9.2016 12.9.2016 Kurban Bayramı
29.10.2016 29.10.2016 Cumhuriyet Bayramı
25.12.2016 25.12.2016 Noel Tatili
29.10.2017 29.10.2017 Cumhuriyet Bayramı