Türkiye Cumhuriyeti

Erbil Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

Türkiye-suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Bakanlar Toplantısı , 29.09.2010

Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Türkiye-Suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Bakanlar toplantısına katılmak üzere 2-3 Ekim 2010 tarihlerinde Ankara’dan Lazkiye’ye gidecektir.

Sözkonusu programı izlemek isteyen basın yayın kuruluşlarından birer muhabir ve birer kameraman/foto muhabiri, Sayın Bakanın uçağı ile seyahat edebilecektir.

Ziyarete katılmak isteyen basın mensuplarının, gerekli düzenlemelerin vaktinde tamamlanabilmesini teminen, 30 Eylül 2010 günü saat 12:30’e kadar yeliz.kartal@mfa.gov.tr adresine isim, pasaport ve beraberlerinde götürecekleri teknik ekipman bilgileri ile, yurtdışında kullanacakları cep telefon numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılım teyidleri başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Özel uçakla sağlanacak ulaşım ve Lazkiye’deki bir gecelik konaklama katkı payı olarak katılımcı basın mensuplarından kişi başına 250 ABD Doları alınacaktır. Katılımları teyid edilen basın mensuplarının, sözkonusu bedeli 1 Ekim 2010 tarihi saat 17.30’a kadar kadar Dışişleri Bakanlığı Bakan Özel Kalem Müdürlüğü’ne (Sayın Muhittin Çelik’e, Tel: 292 11 79) nakit olarak teslim etmeleri gerekmektedir.

Basın-yayın mensuplarının bilgisine saygıyla duyurulur.