Türkiye Cumhuriyeti

Erbil Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

İngiltere'de Düzenlenecek Afganistan Konulu Uluslararası Konferans'a Katılacak Basın Mensupları , 20.01.2010

Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, beraberinde resmi heyet ve basın mensuplarından oluşacak bir heyetle birlikte, Afganistan konulu Uluslararası Konferans’a katılmak üzere 27-29 Ocak 2010 tarihlerinde İngiltere’ye (Londra) gidecektir.

Programa katılmak isteyen basın mensuplarının, gerekli düzenlemelerin vaktinde tamamlanabilmesini teminen, 21 Ocak 2010 Perşembe günü saat 17:00’ye kadar enfd@mfa.gov.tr adresine isim, pasaport ve beraberlerinde götürecekleri teknik ekipman bilgileri ile yurtdışında kullanacakları cep telefon numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılım teyitleri başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Ulaşım İstanbul’dan hareketle özel uçakla sağlanacak, gidiş dönüş uçak bileti bedeli 500 ABD Doları olacaktır. Basın mensupları için resmi heyetin konaklayacağı otele yakın bir otelde uygun fiyatla rezervasyon yaptırılması imkânları araştırılmaktadır. Konaklama masrafları katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

Programa katılmak isteyen basın mensuplarının basın akreditasyonlarını 22 Ocak 2010 saat 14.00’e kadar http://afghanistan.hmg.gov.uk/en/conference/attending-media/ internet adresi üzerinden tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru süresinin dolmasının ardından akreditasyon kabul edilmeyeceği ev sahibi ülke makamlarınca duyurulmuştur.

İngiltere’ye seyahat için vize gereksinimi olan basın mensuplarımızın da en kısa zamanda vize başvurularını doğrudan Ankara ve İstanbul’daki İngiltere temsilciliklerine yapmaları gerektiğinin hatırlatılmasına yarar görülmüştür. Vize başvuruları için gerekli Biometrik data’nın bugün (20 Ocak) ve yarın (21 Ocak) randevu almaksızın söz konusu temsilciliklere verilebilmesi yönünde bir kolaylık sağlanmıştır.


Basın-yayın mensuplarının bilgisine saygıyla duyurulur.